Skip to main content

Employee Forum delegates are elected in the spring of each year, with orientation beginning shortly thereafter. Appointments begin officially on May 1st and end on the following June 30th of the indicated year.

Delegates are expected to adhere to the guidelines set forth in the Delegate Handbook.

To contact any of the delegates listed below, please consult the university directory online.

Division 1 – EHRA Non-Faculty
Name DepartmentTerm Ends
Randall BorrorCardiology2023
Michael CaseCarolina Population Center2023
Evan MarshSchool of Medicine IT2024
Manisha MittalSchool of Nursing2023
Jake StallardKenan-Flagler School of Business2023
Alice WhitesideUniversity Libraries2023
Tracy Wetherby WilliamsSchool of Medicine IT2024
Division 2 – SHRA Service/Maintenance
Name DepartmentTerm Ends
Timothy CarvilleHousekeeping2023
James HolmanHousekeeping2024
James StameyHousekeeping2023
Tyrone WilliamsHousekeeping2024
Division 3 – SHRA Skilled Craft
NameDepartmentTerm Ends
Todd HuxHVAC2024
Anthony LindseyLineberger Comprehensive Cancer Center2023
Division 4 – SHRA Administrative Support (Academic Affairs)
Name DepartmentTerm Ends
Tiffany CarverSchool of Social Work2024
Mandy MeltonChemistry2023
Laura PrattThe Graduate School2023
Lori ShamblinBiology2023
Jacob WomackSchool of Government2023
Division 5 – SHRA Administrative Support (Health Affairs)
NameDepartmentTerm Ends
Stephanie FormanHealth Policy & Management2023
Sara PettawayEshelman School of Pharmacy2023
Kelly Scurlock-CrossObstetrics/Gynecology2023
Julie TheriaultObstetrics/Gynecology2024
Division 6 – SHRA Administrative Support (Other)
NameDepartmentTerm Ends
Leah HefnerUniversity Libraries2024
Stacy KeastEnergy Services - Chilled Water2023
Arlene MedderAuxiliary Services2023
David MichaudNC Botanical Garden2023
Charlissa RiceCarolina Center for Public Service2023
Sarah SmithCampus Y2023
Matthew TealOffice of Ethics & Policy2023
Karen WebsterUniversity Mail Services2023
Division 7 – SHRA Technical
Name DepartmentTerm Ends
David BraggInformation Technology Services2023
Elizabeth DuboseSchool of Medicine2023
Brigitte IronsideService Center of Excellence --- Finance2023
Amber MeadsSchool of Medicine2023
Annetta StreaterAdams School of Dentistry, Office of the Dean2024
Charles StreeterStudent Affairsex-officio
Division 8 – SHRA Professional
Name DepartmentTerm Ends
L.E. AlexanderGlobal Studies2024
Vanessa BlakeDivision of Comparative Medicine2023
Shane BroganPhysics & Astronomy2024
Shayla Evans-HollingsworthCollege of Arts & Sciences2023
Adrianne GibiliscoDiversity & Inclusion2023
Christine Greenberg Study Abroad 2023
Lonnie HawleyGlobal Health & Infectious Diseases2023
Jessi HillCraniofacial & Surgical Care2023
Shayna HillStatistics & Operations Research2023
Keith HinesDevelopment2024
Ta'Keyah HolderHealth Policy & Management2023
Kira JonesEnvironmental Sciences and Engineering2024
Katie MusgroveSchool of Law2023
Joe OrmondAnesthesiology2024
Theresa SilsbyITS - User Support, Experience & Engagement2024
Janice SingletaryCampus Health2023
Janet SteeleDivision of Comparative Medicine2023
Kurt StolkaTransportation 2023
Michael WilliamsInformation Technology Services2023
Tracey WileySchool of Education2023
Division 9 – Executive/Managerial
NameDepartmentTerm Ends
Sharron BouquinITS --- Enterprise Applications2023
Jay EubankHussman School of Journalism and Media2024
Rebecca HowellSchool of Law2023